KOŁO PZW MYŚLENICE

Strona internetowa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Myślenice

News

Kolejny – XVIII Puchar im. Antoniego Tondery przeszedł do historii🏆🏆🏆

W dniu 16.06.2024r na rzece Raba między mostem w Dobczycach a mostem w Marszowicach, odbyły się towarzyskie zawody w wędkarstwie muchowym – XVIII Puchar im. Antoniego Tondery, objęte patronatem honorowym burmistrza Miasta i Gminy Myślenice i patronatem medialnym Gazety Myślenickiej.

Wliczane do Krakowskiej Ligi Muchowej oraz Grand Prix Okręgu PZW Kraków w wędkarstwie muchowym. Biuro mieściło się na stawach w Osieczanach, organizatorem było Koło PZW Myślenice, wzięło w nich udział 58 zawodników niemalże z całego kraju: Lublina, Bielska Białej, Krakowa, Wałbrzycha, Nowego Targu, Nowego Sącza, Rzeszowa, Katowic, Rabki i oczywiście Myślenic. Rano na wszystkich czekał gorący żurek i pamiątkowe plakietki, a po zmaganiach zaś ciepły posiłek.

Otwarcia dokonał Prezes Koła Stanisław Szlachetka, który omówił sprawy techniczne, sprawy sportowe przedstawił Marcin Słomka, sędzią głównym był Krzysztof Stalski. Ryby, które liczyły się do punktacji to: pstrągi, lipienie, głowacice, klenie i świnki. Po losowaniu, zawodnicy w parach rozjechali się na swoje stanowiska, sędziowano sobie wzajemnie, a wszystkie złowione ryby, w doskonałej kondycji wróciły do rzeki. Pogoda rzec można typowo „pod rybę”, pochmurnie i deszczowo, z lekkimi podmuchami wiatru, woda o przepływie w granicach 9-10 m³/s, lekko zmącona. Całość składała się z jednej, pięciogodzinnej tury, z zamianą stanowisk w połowie. Wspaniała atmosfera towarzyszyła łowiącym przez całe zmagania, do tego jeszcze duch zdrowej, sportowej rywalizacji. Po zakończeniu, komisja sędziowska rozpoczęła liczenie wyników, było dużo złowionych ryb, aż 365 szt, w tym większość stanowiły pstrągi, ale złowiono też kilkanaście kleni i parę lipieni. Dlatego pracy było sporo. Tylko czterem zawodnikom nie udało się złowić żadnej ryby, lecz pomimo tego byli bardzo zadowoleni z samego faktu uczestnictwa w tej imprezie i możności spotkania się z kolegami „po kiju”. Wyniki indywidualne przedstawiły się następująco: zwyciężył Mariusz Szlachetka (PZW Myślenice) – 18850 pkt, 2 miejsce – Zbigniew Zasadzki (FUS TEAM) –15510 pkt, 3 miejsce – Marcin Obruśnik (NASTĘPCY ZDZISŁAWA) – 15050 pkt. Najlepszym zawodnikiem z Koła Myślenice został zwycięzca – Mariusz Szlachetka, który oprócz nagrody głównej i pucharu otrzymał dodatkową nagrodę, ufundowaną przez Marka Tonderę (brata Antoniego), dalsze miejsca naszych: Konrad Kęsek – 7m., Marcin Słomka – 12m., Józef Kruczek 14m., Stanisław Szlachetka – 35m. Nagrodę za uczestnictwo otrzymała jedyna kobieta, która wzięła udział – Halina Wołek (O/PZW Kraków GARNIZONOWE II), dwójka juniorów otrzymała drobne upominki. Drużynówka przedstawiła się następująco: 1 m. PZW Myślenice (M. Słomka, M. Szlachetka, K. Kęsek) – 20 pkt, przed „DRUŻYNĄ A” (K. Szewczyk, R. Wojewodzic, A. Krzysztoń) – 34 pkt i „FUS TEAMEM” (W. Piszcz, M. Klann, Z. Zasadzki) – 36 pkt., Myślenice II (J. Kruczek, S. Szlachetka, Ł. Wójcik) na 8 m. Najdłuższą rybą zawodów – pstrąga potokowego o długości 57,0 cm, złowił Waldemar Piszcz (FUS TEAM), otrzymał za to pamiątkowy puchar i nagrodę ufundowaną przez sponsora, firmę CADDIS. Wszystkie nagrody i puchary wręczali: prezes Okręgu PZW Kraków – Edward Fornalik, Maria Tondera, Marek Tondera oraz prezes Koła PZW Myślenice Stanisław Szlachetka i Stanisław Bisztyga – Radny Sejmiku Wojewódzkiego.

Specjalne podziękowania należą się sponsorom, w tym: Firmie CADDIS, burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice – mgr Jarosławowi Szlachetce (patronowi honorowemu), staroście myślenickiemu – mgr Józefowi Tomali, Marii Tondera, Markowi Tondera. Patronowi medialnemu – „Gazeta Myślenicka”. Wyrazy uznania dla członków Społecznej Straży Rybackiej działającej przy Kole PZW Myślenice za przypilnowanie rzeki i całemu zarządowi za przygotowanie tego memoriału, który rozgrywany jest rokrocznie, a wędkarze muchowi bardzo chętnie wędkują na Rabie, ulubionej rzece Antoniego👏👏👏